+ تعداد بازدید : 2 |
نوشته شده توسط taisizco در شنبه 28 بهمن 1396 و ساعت 11:02


در تعریفی ساده ، ازت به نیتروژن در حالت مایع اطلاق می گردد . این مایع با افزایش دما (گرم شدن) به گاز و با کاهش دما ( گرفتن گرمای آن ) به جامد تبدیل می شود و فقط در بازه دمایی محدود ۱۵ درجه ای (حدودا از ۱۹۴- تا ۲۱۱- سانتی گراد) به صورت مایع برقرار می ماند . ازت مایع در صنایع و علوم گوناگونی کاربرد دارد که پزشکی و زیر مجموعه های آن از مهمترین این علوم می باشند . با توجه به ویژگی های ازت مایع ( امکان تغییر حالت ) و خطرات احتمالی آن ، لازم است تا این ماده در ظروف خاصی نگهداری شوند تا از نشط و فرار این ماده و بروز خسارت جلوگیری نمایند . تانک ازت بهترین وسیله برای انجام این کار می باشد . تانک ازت بواسطه داشتن لایه ای خلا در بین ۲ لایه اصلی خود ، ظرفی بسیار امن برای نگهداری نیتروژن مایع می باشد . تانک ازت می تواند باتوجه به حیطه فعالیتیش ظروفی در ابعاد کوچک تا تانکر های چند صد لیتری با قدرت ۱ روز تا۱ دهه نگهداری مایع باشد .

خیلی از سازندگان ظروف و تانکرهای آزمایشگاهی ، با توجه به حساسیت بالای این وسیله ، اقدام به تولید تانک ازت نمی کنند . از معدود کشورهایی که در این مسیر قدم نهاده است و به ساخت تانک ازت مبادرت می ورزد ، می توان به کشور چین و کمپانی های انجام این کار اشاره کرد .

مهمترین شرکت چینی سازنده تانک ازت ، کمپانی «وای دی اس» می باشدکه تاک ازت خود را در ابعاد ، اشکال و برای کاربرد های مختلف تولید و عرضه می کند . از مهمترین انواع تانک ازت می توان به تانک ازت زیر ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۷ و لیتری دهانه گشاد ، دهانه تنگ و کنیستر خور نام برد .

میکروسکوپ

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 3 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:41


تانک ازت به عنوان یکی از ایمن ترین ابزار نگهداری نیتروژن مایع ، در صنایع نظامی ، پتروشیمی ، پزشکی ، دامپروری و کاربرد دارد . این مخازن که در ابعاد ، اشکال و کاربری های مختلفی تولید می شوند ، دارای قیمت های فروش متفاوتی می باشند که در این مقاله به فروش تانک ازت می پردازیم .

نکته اساسی در قیمت و فروش تانک ازت ساختار فنی آن می باشد . قیمت تانک ازت با توجه به گنجایش این مخازن ( از ۳ ، ۴ و ۵ لیتری به بالا ) ، شکل ظاهری آن ها ( استوانه ای یا مکعبی بطور مثال ) ، نوع دهانه (گشاد- کوتاه و یا باریک بلند) ، جنس مواد اولیه (کیفیت و مرغوبیت مواد پلی اتیلنی ) ، مدت زمان ایزوله ماندن و تحلیل روزانه ( قدرت نگهداری از چند روز تا چند سال ) ، کاربری آسان و ایمن ، شرکت سازنده آن (چینی یا آمریکایی ) ، تعداد کنیستر و رک و تعیین می گردد .

یکی دیگر از عوامل حائز اهمیت در فروش تانک ازت ، کاربرد آن می باشد ، به عنوان مثال با در نظر گرفتن ۲ تانک ازت که هر دو دارای ساختار ظاهری یکسانی هستند ، ولی یکی برای نگهداری ماده ای رادیواکتیویته جنگی (در صنایع نظامی) و دیگری برای نگهداری از سلول های بنیادین یک انسان (در علوم پزشکی و آزمایشگاهی ) مورد استفاده قرار می گیرند ، ساختار داخلی آن ها با هم فرق می نماید که این امر در قیمت فروش تانک ازت نیز موثر است .

میکروسکوپ

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 4 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:41


تانک ازت به عنوان نگهداره ایزوله نیتروژن مایع ، کاربرد فراوانی در علوم پزشکی و آزمایشگاهی ، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی ، پروژه های تقیقاتی ، کارخانه فولاد ، تولید مواد غذایی (بالاخص بستنی سازی و تولید روغن) دارد . افراد مشغول به کار در زمینه های کاری بیان شده از عمده خریداران تانک ازت هستند . هریک از این اشخاص حقیقی و حقوقی با عنایت به نیاز های خود و بودجه تحت اختیارشان ، اقام به خرید تانک ازت می کنند . در خرید تانک ازت ، توجه به گنجایش ، شکل ظاهری ، لوازم جانبی و از همه مهمتر قیمت آن مورد توجه قرار می گیرد . از مهمترین تانک ازت های موجود در بازار ایران می توان از تانک ازت ۱۷۵ لیتری ، ۱۹۵ لیتری و ۲۱۵ لیتری ( با وزنی افزون بر ۱۳۰ کیلوگرم ، مجهز به رگلاتور تنظیم ، گیج نمایش گر محتویات ، و تحمل فشار بیش از ۲۰ اتمسفر ) فشار و انواع فلاسک های نیتروژن مایع ( در حجم های ۵ تا ۵۰ لیتر ، ارتفاع قریب به نیم متر ، وزن ۵ تا ۲۰ کیلوگرم و زمان مفید نگهداری مایع از نیم ساعت تا ۱۰۰ روز را دارند ) نام برد .

قیمت خرید تانک ازت استاندارد و کاربردی نیز که با توجه به مدل و کشور سازنده آن مشخص می گردد از ۶۰۰٫۰۰۰ تومان شروع شده گاهی تا ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان نیز می رسد .

میکروسکوپ

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 4 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:40


همانطور که می دانید ، تمامی مواد موجود در سطح زمین ، در یکی از حالات (فاز) جامد ، مایع و گاز وجود دارند . برخی از این مواد ، مانند آب ، این ویژگی را دارند که در دماهای دست یافتنی و معقول تغییر فاز دهند و با حفظ ماهیت شیمیایی ، تغییراتی فیزیکی در خود اعمال کنند . برخی از مواد نیز برای این تغییر فاز نیازمند انرژی زیادی در قالب کاهش یا افزایش دما هستند که فقط از نظر تئوری شدنی می باشد و در عمل غیر ممکن است . برای ماده ای مانند آب ، در فشار ۱ اتمسفر (فشار هوا در کنار آب های آزاد) نقطه جوش ( دمایی که در آن مایع به گاز تبدیل می شود ) ۱۰۰ درجه سانتی گراد و نقطه انجماد آن ( دمایی که در آن مایع به جامد تبدیل می گردد ) نیز ۰ درجه سانتی گراد می باشد .

با توجه به توضیحات فوق به بررسی عنصر نیتروژن و محل نگهداری فاز مایع آن (تانک ازت) می پردازیم . این عنصر تا دمای ۱۹۵- سانتی گراد به صورت گاز یافت می شود . با کاهش دمای آن و رسیدن به ۱۹۶- ، این عنصر تغییر فاز داده و به مایع تبدیل می گردد (نقطه انجماد ) که ۲ عامل فشار و حجم نیز در وقوع این اتفاق دخیلند . نیتروژن در این حالت بسیار ناپایدار بوده و در صورتی که در تانک ازت نگهداری نشود ، مجددا به حالت گازی خود برمیگردد. در ادامه این روند با کاهش بیشتر دما و رسیدن به دمای ۲۱۵- الی ۲۲۲- (نقطه انجماد با توجه به شرایط متغیر است ) ازت مایع به جامد تبدیل می شود .

نقطه صفر فارنهایت ، سردترین دماییست که انسان تا کنون شناسایی کرده است ، این نقطه معادل ۲۷۳- سانتی گراد می باشد . یعنی حدود ۷۰ درجه سردتر از فاز مایع ازت . با مقایسه همین داده های ساده ولی مستند ، می توان دریافت که این مایع تا چه مقدار سرد بوده و برای نگهداری آن به چه ظرف قدرتمندی (تانک ازت) نیازمندیم . از این روست که تانک ازت را دو یا چند لایه می سازند و بین لایه ها محفظهای از خلا به وجود می آورند تا حرارت وارد ظرف نشود . این میزان حساسیت سبب شده است تا نکات سخت گیرانه ایمنی در خصوص ساخت و نگهداری تانک ازت گوشزد شود و تا از آسیب دیدگی آن (تانک ازت) و محتویاتش (ازت مایع) جلوگیری شود .

میکروسکوپ

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 4 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:40


میکروسکوپ یا ریز بین وسیله ای برای دیدن اجرام کوچکیست که با چشم غیر مسلح قادر به دیدن آن ها نیستیم ، وظیفه اصلی آن ها ، کمک به محقیق آزمایشگاهی در زمینه های پزشکی ، گیاه شناسی، علوم زیستی و زمین شناسی می باشد.این وسیله که نمونه پیشرفته ذره بین های متداول می باشد ، متشکل از دو لنز (شیئی و چشمی ) است که با تغییر اندازه عدسی ها ، شعاع کانونی و جایگیری آن ها نسبت به هم میکروسکوپ هایی با ویژگی های متفاوت حاصل می شود . تصویری که توسط عدسی شیئی بوجود می‌آید ، بوسیله عدسی چشمی بزرگتر می‌شود و به این جهت بزرگنمایی آن بیش از یک ذره بین است. در نمونه های پیشرفته ، مکانیزم عدسی ها پیچیده تر است . در آن ها علاوه بر لامپ ، مجموعه ای از عدسی های متمرکز کننده نور و یک دیافراگم که شدت نور را کنترل می‌کند نیز قرار داده شده است . اساس كار تمامی میكروسكوپ ها ، عبور نور با طول موجهای متفاوت از چندین عــدسی محدب می باشد كه هرچقدر طول موج نور بكار رفته در آن كوتاه تر باشد ، قدرت تفكیك و یا جــداكنندگی آن میکروسکوپبیشتر است . با توجه به گسترش کاربرد این ابزار در علوم مختلف ، شاهد پیشرفت سریع این اختراع در زمینه های ساختاری کابردی تر ، استحکام بیشتر و استفاده راحت تر هستیم . میکروسکوپ های نوری معمولی که در تحقیقات بیولوژیکی و پزشکی بکار می‌روند به دو دسته چشمه نوری مجزا از میکروسکوپ و دسته چشمه نوری تعبیه شده در میکروسکوپ تقسیم می شوند . میکروسکوپ های امروزی برای اولین بار در اواسط قرن ۱۹ ساخته شدند و توسط ارنست کارل آبه طرز کار آن ها تعریف و تشریح شد . امروزه با پیشرفت علم اوپتیک ، الکترونیک ، کامپیوتر و همچنین توانایی انسان در تولید قطعات ، عدسی هایی بسیار قدرتمند به وجود آمده اند که حتی قادر به بزرگنمایی مفید تا ۲۰۰۰برابر اندازه واقعی هستند . امروزه با ترکیب علوم و فنون مختلف ، مدل های اصلی میکروسکوپ از انگشتان دو دست تجاوز می کند که از مهمترین آن ها می توان به میکروسکوپ های الکترونی ( روبشی و عبوری ) ، مدل های نوری (عبوری ، بازتابی ، پرآب پویشی و نیروی جانبی) ، نیروی اتمی ، نیروی مغناطیسی ، تونلی پویشی ، میدان نزدیک نوری و ولتاژ پویشی اشاره کرد که هریک در حرفه ای مختص خود کاربرد دارند .

میكروسكوپ به طور کلی تقسیم بندی های متعددی دارند که از مهمترین آن ها ، علاوه بر چشمه نورشان که اشاره شد می توان به ساده (در ساختار آن تنها یک عدسی همگرا برای بزرگ نمایی بکار می‌رود ) و مرکب (در آن از یک سری عدسی‌ برای جمع آوری نور از شی‌ مورد بررسی‌ و از یک سری عدسی‌ دیگر، فقط برای تنظیم و فکوس نور روی شی‌ استفاده میشود ) بودن آن ها نیز اشاره کرد .در نوعی دیگر از تقسیم بندی نیز به سه دسته تقسیم می شوند که پلاریزان ، معمولا در زمین شناسی و مشاهده کانی ها ، بلورها و سنگ‌نگاری سنگ های آذرین ،دگرگونی و رسوبی از آن استفاده می شود . میکروسکوپ های ۲چشمی پیناكولار که کاربرد اصلی آن مطالعه فسیل هاست و انعكاسی که برای مطالعه بررسی مراحل كانی سازی کانی های فلزیی استفاده می شود.

تانک ازت

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 4 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:40


همواره برای گام نهادن در مسیر کار و فعالیتی جدید ، با محدودیت های زیادی روبرو می شویم که یکی از ایمن محدودیت ها ، مسائل مالی می باشد . چه بسی انسان هایی بوده و هستند که به دلیل مسائل مالی و نبود امکانات لازم ، از حرفه یا سرگرمی مورد علاقه خود دور مانده ،آن را به فراموشی سپرده اند و استعداد ژرف و بالقوه ای را مدفون کرده اند. علوم آزمایشگاهی و مسائل پیرامون آن همواره یکی از مسائل این چنینی بوده است که به دلیل نبود امکانات لازم (از قبیل لوازم آزمایشگاهی و ) و یا ابهام در هزینه های تحمیلی (مانند قیمت میکروسکوپ) آن ها ، مهجور مانده است.

در این مقاله بر آن شده ایم تا تعرفه میکروسکوپ های موجود در بازار ایران را بررسی کنیم.

دسته عمده میکروسکوپ هایی که تولید انبوه دارند ، میکروسکوپ های دانش آموزی می باشد. این میکروسکوپ ها ، با توجه به اینکه عموما برای گروه های سنی زیر ۱۵ سال ساخته می شوند ، جنبه آموزشی بیشتری نسبت به جنبه کاربردی داشته و قیمت میکروسکوپ های دانش آموزی نیز اصطلاحا با جیب آنان همخوانی دارد . این نوع میکروسکوپ ها ، حاوی پکیجی آموزشی درباره طرز کار اجزای داخلی میکروسکوپ ، اجزا سازنده آن ، طریقه استفاده و می باشد.

از متداول ترین نمونه های موجود در بازار می توان به مدل های پروژکتور دار ۱۵۰۰(قدرت بزرگنمایی)، پروژکتور دار ۱۲۰۰ ، مانیتور دار بدنه فلزی۱۲۰۰ ، بدنه پلاستیکی ۱۲۰۰، استاد و شاگرد برقی و لوپ دو چشمی برقی اشاره کرد . قیمت میکروسکوپ های نام برده شده ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۴۶۰٫۰۰۰ تومان می باشد . نا گفته نماند که قیمت میکروسکوپ به تنهایی کمتر می باشد ، زیرا این قیمت به همراه آپشن های موجود از قبیل پروژکتور ، ابزار جراحی و آزمایشگاهی و می باشد .

Amoeba Dual Purpose از نمونه های پیشرفته تر که در صنعت‌ و آزمایشگاه ها کاربرد دارند می توان به مدل های

Celestron TetraView Digital – Solomark HM900 – Cavac CT038 Digital- Digital Microscope Celestron 28 Pieces Microscope Celestron Laboratory Biological Microscope

و نام برد. تعرفه میکروسکوپ های حرفه ای از این قبیل نیز از ۱۲۰٫۰۰۰ تا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد . در این نوع میکروسکوپ ها نیز کارخانه سازنده و قابلیت های آن ها (مانند سایر لوازم الکتریکی ) مسبب اختلاف قیمتشان می باشد .

تانک ازت

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 4 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:39


میکروسکوپ های الکترونی ، دسته ای از میکروسکوپ ها هستند که به جای استفاده از نور ، از پرتوهای الکترونی (بجای عدسی نوری از لنزهای مغناطیسی ) برای تصویر سازی نمونه ها استفاده می کنن ، با این حال از قاعده آبه (مبنای علمی میزان بزرگ‌نمایی میکروسکوپ) و یا به زبان ساده تر قاعده وجود شئ در بین فاصله کانونی و دو برابر آن پیروی می کند .

میکروسکوپ الکترونی به نوعی از میکروسکوپ ها اطلاق می شود که در آن ، الکترون در ستونی نازک ، با ولتاژ و سرعت بسیار

بالا ، پس از عبور از عدسی و فیلترهای متمرکز کننده به نمونه مورد مطالعه برخورد کرده و منعکس می شود .با مطالعه پرتوهای بازتابی اطلاعات مورد نظر از ساختار نمونه حاصل می شود .

میکروسکوپ الکترونی در دو دسته اصلی میکروسکوپ الکترونی روبشی ( اساس کار : مطالعه پرتو بازتابی) و میکروسکوپ الکترونی عبوری ( اساس کار: مطالعه پرتو عبور کرده از نمونه) ساخته می شوند.

اطلاعت حاصله از مشاهدات میکروسکوپ الکترونی را می توان به اطلاعات نقشه برداری(میزان سفتی و قابلیت ارتجاعی نمونه)

زیست شناسی (نمایش شکل و سایر ذرات) ، ترکیب ( نمایش عناصر سازنده شی از قبیل نقطه ذوب، اکتیویته و ) و

بلور شناسی ( چگونگی چیده شدن اتم را در مجاورت یکدیگر) تقسیم بندی کرد .

در ساختار اولین میکروسکوپ الکترونی نیز مانند میکروسکوپ نوری شعاع الکترون از داخل مقطع بسیار نازکی عبور داده می شد و شعاع نور را از داخل نمونه مورد مطالعه عبور می داد . به دلیل عدم تراکم یکسان مواد در تمام قسمت‌های مختلف نمونه ، شاهد تفاوت در میزان الکترون عبوری در آن هستیم که نتیجه آن حصول قسمت‌های تاریک و روشن می باشد .

تانک ازت

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 3 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:39


میکروسکوپ دیجیتال به دسته ای از میکروسکوپ ها اطلاق می شود که دارای چشمی مخصوصی می باشد که این چشمی توانایی اتصال به کامپیوتر و نمایش و ذخیره اطلاعات در آن را دارد. این میکروسکوپ های تحقیقاتی ، با پیشرفت علوم حیطه آی.تی (چه سخت افزاری و چه نرم افزاری) کاربرد بیشتری نسبت به میکروسکوپ های آنالوگ و ساده با کاربری مشابه پیدا کرده اند.

لازم به ذکر است که به تعویض لنز چشمی دوربین های سنتی و اعمال برخی تغییرات سخت افزاری ، آن ها نیز پتانسیل تبدیل شدن به میکروسکوپ دیجیتال را دارند.

شاخصه اصلی میکروسکوپ های دیجیتال که آن ها را از سایر وسایل مشابه متمایز می کند ، قابلیت نمایش تصویر در نمایشگر و چاپ تصاویر می باشد ؛ در نسخه های معمولی هر میکروسکوپ مخصوص به یک نفر بوده و در صورتی که چند کاربر نیاز به نظارت شئ مورد نظر داشته باشند ، باید به نوبت و انفرادی این کار را انجام دهند ، در صورتی که با استفاده از میکروسکوپ دیجیتال نه تنها این مشکل حل می شود ، بلکه ده ها نفر دیگر نیز می توانند از طریق ویدئو پروژکتور شاهد این عمل باشند . اهمیت کاربرد قسمت آخر در کلاس های آموزش بیش از پیش خود را نشان می دهد که در آن ، دانش آموزان و دانشجویان ، با بهترین کیفیت و در کمترین زمان سوژه مورد بحث را به درستی مشاهده می کنند .

از مهمترین کاربرد های میکروسکوپ دیجیتال می توان به استفاده درصنایع مرتبط با کاغذ ( مرغوبیت کاغذ ، بافت آن ، تشخیص اصل و فرع بودن یک سند و) ،کاربرد های پزشکی ( تشخیص و مشاهده عوامل بیماری زا ، مشاهده پوسیدگی دندان ، عفونت مجاری تنفسی و …) ، استفاده در صنعت ( ساخت برد های بسیار کوچک یا چرخدنده های ساعت) ،گالری های هنری (برای ترمیم با ظرافت یک اثر) ،در صنعت نساجی (برای مشاهده ساختار و آزمایش کیفیت نخ) و اشاره کرد.

یکی دیگر از ویژگی های میکروسکوپ های دیجیتال ، قابلیت جابجایی و کوچکی آن هاست . با در نظر نگرفتن میکروسکوپ دیجیتال رومیزی ، اکثر میکروسکوپ های دیجیتال قابلیت حمل دارند و این امر سبب می شود قسمت هایی که مشاهده آن برای میکروسکوپ های دیگر دشوار است ، برای میکروسکوپ دیجیتال بسیار راحت و مطلوب باشد . جالب است بدانید که در سال های اخیر و ظهور تلفن های هوشمند ؛ این وسایل با اضافه شدن لنز و نرم افزار مخصوص ، قابلیت تبدیال به میکروسکوپ دیجیتال را دارند .

تانک ازت

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 3 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:38


میکروسکوپ یا ریزبین ، در ساده ترین تعریف خود به ابزار بزرگنمایی اشیا و موجودات بسیار کوچک گفته می شود که با توجه به این تعریف حتی ذره بین های تک عدسی نیز نوعی میکروسکوپ محسوب می شوند . وجه تسمیه لغت میکروسکوپ در زبان یونانی ، میکرو به معنای بسیار کوچک و سکوپ به معنای دیدن می باشد . در مورد طرز کار ریزبین های نوری الکترونی روبشی و عبوری به تفصیل صحبت کرده ایم ؛ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی رایج ترین ریزبین های نوری( استفاده از نور مرئی به عنوان چشمه نور و متمرکز کردن آن با عبور از چند عدسی ) و رومیزی بپرداریم .

اولین دسته از این نوع میکروسکوپ ها ، ریزبین های فلورسنت می باشد ، این نوع ریزبین که دارای منبعی از نور فلورسنت می باشد ، میكروارگانیسم و سلول های بافت های زنده قابل رویت و ثبت تصاویر می باشد . از مهمترین ویژگی این میکروسکوپ ها می توان به داشتن منبع فلوئورسنت ، واحد كنترل و صفحه كلید اشاره کرد . میكروسكوپ دوچشمی نیز نوع دیگری از ریزبین ها می باشند که دارای ۲ عدسی نوری است . این ریزبین قابلیت ارتقا با دوربین های عکاسی را داشته و با توجه به کنتراست آن ، فقط برای مشاهده نمونه های رنگ آمیزی نشده قابل استفاده است . میکروسکوپ های اینورت در شناسایی و شمارش میكروارگانیسم ها ، نحوه حركت و تولید مثل آن ها کاربرد بیشتری دارد . این ریزبین قابل ارتقاء با دوربین های عکاسی و فیلم برداری بوده و امکان اعمال تغییرات و کار روی نمونه را به کاربر خود می دهد .از این روی در آزمایشگاه های تحقیقاتی کاربرد فراوانی دارند . بزرگنمایی در این ریز بین توسط پیچ های عدسی شیئی بوجود آمده و نیاز به جابجایی نمونه و سایر اجزای ریزبین نیست . استریو میكروسكوپ یکی دیگر از انواع ریز بین های رومیزی می باشد که دارای قدرت خیلی بیشتری نسبت به دیگر ریزبین های رومیزی می باشد . این مدل بیشتر برای مشاهده اجرامی دارای حجم و بعد کاربرد دارد .

از دیگر انواع میکروسکوپ ها می توان به مدل های ماوراء بنفش ( که منبغ تغذیه نور آن لامپ «یو وی» می باشد و به واسطه طول موج کوتاه تر اشعه فرابنفش نسبت به نور مرئی ، قدرت تفکیک بالاتری نسبت به ریز بین های نوری دارد ) فلورسنس ( که با رنگ آمیزی و تزریق معرف های گوناگون به نمونه مانند سولفات بربرین و نارنجی آکریدین خاصیت فلورسانسی به آن ها داده و نور ساطعه از آن ها مشاهده می شود ) ، زمینه سیاه ( تولید زمینه سیاه با ایجاد شکست نور توسط آیینه های محدب و مقعر) و اختلاف فاز(برای بررسی نمونه هایی که اختلافشکست نور دارند) اشاره کرد .

تانک ازت

میکروسکوپ بیولوژی

خرید میکروسکوپ بیولوژی

برچسب ها : میکروسکوپ ، تانک ازت ، میکروسکوپ بیولوژی ، خرید میکروسکوپ بیولوژی ،
+ تعداد بازدید : 3 |
نوشته شده توسط taisizco در سه شنبه 11 مهر 1396 و ساعت 12:38
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه